شیوه زندگی وداروهای خانگی

  • نام نویسنده
  • تاریخ
شیوه زندگی وداروهای خانگی

برای کمک به کاهش خارش وتسکین پوست ملتهب، می توانیدازاقدامات زیربرای مراقبت از خود استفاده نمائید :

* بکوشید عوامل محرکی را که سبب وخامت التهاب می شوند شناسایی کرده وازآنها پرهیز کنید. تغییرات سریع درجه حرارت، عرق کردن واسترس سبب وخامت بیماری می شود. از تماس مستقیم با فرآورده های پشم مانند قالی، ملحفه ولباس ها ونیزصابون های معطرومواد پاک کننده بپرهیزید.

* روی منطقه مبتلا کرم ضد خارش یا لوسیون کالامین بمالید.

استفاده از کرم هیدروکورتیزون بدون نسخه که حاوی حداقل 1% هیدروکورتیزون است به طور موقت خارش را تسکین می دهد. درصورتی که خارش شدید باشد، استفاده ازآنتی هیستامین خوراکی بدون نسخه مانند دیفن هیدرامین سودمند است.

 * درصورت امکان از خاراندن پوست پرهیز کنید.

درصورتی که نمی توانید از خاراندن دست بردارید، منطقه خارش دار را بپوشانید. ناخن ها را کوتاه کنید وشب ها از دستکش استفاده نمائید.

* ازکمپرس سرد ومرطوب استفاده کنید.

پوشاندن منطقه مبتلا با بانداژ وپوشش به حفظ پوست وپیشگیری از خاراندن کمک می کند.

* از وان آب گرم استفاده کنید.

در وان حمام جوش شیرین یا جوی دوسر نپخته بریزید ودر آن بنشینید. می توانید از آردجو دوسر هم استفاده کنید. تصوربراین است که حمام بلیچ رقیق شده باکتری های روی پوست راازبین می برد.

* ازصابون های ملایم بدون رنگ یا عطر استفاده کنید.

مطمئن شوید بعدازشستشوتمام کف صابون راازروی بدن شسته باشید.

* پوست خودرامرطوب نگاه دارید.

وقتی پوست بدن هنوز به علت حمام کردن مرطوب است ازروغن یاکرم استفاده کنید. به پاها، دست ها، پشت وکنار بدن توجه خاص کنید. اگر پوست تان خشک است ازکرم لزج کننده استفاده نمائید.

* ازمرطوب کننده استفاده کنید.

هوای گرم وخشک درون منزل، پوست را حساس می کند وخارش وپوسته ریزی را زیاد می نماید. از یک دستگاه مرطوب کننده هوای خانه استفاده کنید. دستگاه های بخورگرم وسرد به این منظورمناسب است. امّا همیشه این دستگاه ها را تمیز نگاه دارید.

* ازلباس خنک وپنبه ای نرم استفاده کنید.

ازلباس های زبر، سفت، یاپشمی استفاده نکنید. این کاربه پرهیزازآغالش کمک می کند. همچنین درهوای گرم یا درزمان ورزش برای پیشگیری از تعریق شدید لباس مناسب بپوشید.

 

تعداد بازدید : 821

ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 2 و 8 =